A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, молоді та спорту
Білківської сільської ради

НМТ

Форма проведення НМТ

24 березня 2022 року Верховна Рада України скасувала складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного іспиту в 2022 році. Для участі в тестуванні для вступу до вишів у 2022 та 2023 роках необхідно було зареєструватись у системі учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)[2].

Національний мультипредметний тест через повномасштабне російське вторгнення в Україну став у 2022 та 2023 роках основною формою вступу абітурієнтів для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) на всі спеціальності (бюджетні місця), а також на кон'юнктурні і медичні спеціальності (зокрема й контракт)[3].

Саме тестування відбувалося у липні-вересні 2022 року та у червні-липні 2023 року в формі комп'ютерного онлайн тестування з трьох предметів. У 2022 році — це українська моваматематика та історія України. Він проводився офлайн і містив 60 завдань (20 — з української мови, 20 — з математики та 20 — з історії України), які вступники мають виконати за 120 хвилин. Різні спеціальності мали різні вагові коефіцієнти оцінок. За результатами комплексного тесту абітурієнти одержали три оцінки — за кожен навчальний предмет. Результати оголошуються відразу після закінчення Національного мультипредметного тесту[4]. У 2023 році українська моваматематика залишилися обов'язковими навчальними предметами. На вибір — історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Тестування триває 180 хвилин: на кожний блок відведено умовно по 60 хвилин.

 

Процедура проведення НМТ

Іспит проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Це приміщення шкіл та університетів, обладнані необхідною кількістю комп'ютерів / ноутбуків. У кожній аудиторії будуть перебувати по 10–20 учасників, а також інструктор.

З огляду на воєнний стан в Україні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.

Майбутні вступники матимуть на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахування можливої додаткової сесії). Якщо дитина не може фізично прийти і скласти тест сьогодні, це можна зробити в інший день. Щоразу варіанти завдань будуть різними, щоби забезпечити прозорість результатів.

У додатковій сесії візьмуть участь ті, хто був змушений перервати тестування, наприклад, через оголошення повітряної тривоги. Додаткова сесія відбудеться після десятиденної основної сесії.

У додатковій сесії зможуть також взяти участь діти, які з певних обставин не змогли зареєструватися на основну сесію тестування.

Вхід для адміністратора